Nastolatki znajdą pracę w mcdonalds…

DZIENNIK , autor: Beata Krowicka , oprac.: GR

cze 13, 2007

Firma otrzymała zgodę ze strony Państwowej Inspekcji Pracy na przyjmowanie do pracy osób młodocianych w wieku od 16 do 18 lat.

Nastolatki znajdą pracę w McDonalds

Znalezienie osób chętnych do pracy w gastronomii i handlu to ostatnio jeden z podstawowych problemów sieci działających w naszym kraju. Zbliżający się okres wakacyjny pogłębia jeszcze ten stan.

– Studenci wolą w wakacje pracować za granicą, gdzie więcej zarobią i jeszcze podszkolą język – mówi Henryk Michałowicz, ekspert rynku pracy Konfederacji Pracodawców Polskich. Sieć gastronomiczna McDonalds postanowiła znaleźć rozwiązanie kłopotu z wakacyjną luką na rynku i postarała się o zgodę Państwowej Inspekcji Pracy na zatrudnianie młodocianych.

– Jest to obwarowane wieloma obostrzeniami. Osoby w wieku od 16 do 18 lat mogą chociażby wykonywać jedynie lekkie prace – wyjaśnia Dominik Szulowski, rzecznik sieci. W praktyce nastolatki będą więc mogły pracować przy kasie 1 u b jako sprzątacze. Koncern wyliczył jednak, że warto zaktywizować tę grupę wiekową i liczy, że do newralgicznych punktów w Polsce uda mu się zyskać kilkuset młodocianych pracowników. – Niektóre lokalizacje, jak położona na trasie z Warszawy nad morze Ostróda, w okresie wakacyjnym zwiększają sprzedaż o 100 proc. W takich miejscach pracowników potrzebujemy najbardziej – mówi Szulowski.

Więcej Dziennik.