Niepełnosprawni sprawni w pracy…

SUPER NOWOŚCI , autor: Autor Nieznany , oprac.: GR

cze 15, 2007

Dlaczego warto zatrudniać osoby niepełnosprawne Na jakie ulgi i dofinansowania może liczyć pracodawca z tego tytułu Odpowiedzi na te wszystkie pytania będzie można znaleźć już niebawem podczas konferencji Niepełnosprawni – sprawni na rynku pracy".

Konferencja odbywa się w ramach projektu o tej samej nazwie, realizowanego przez Urząd Miasta Rzeszowa. Projekt jest dofinansowany z Unii Europejskiej. Celem projektu jest przede wszystkim wzrost zatrudnienia osób niepełnosprawnych na terenie Podkarpacia. – Chcemy pokazać, jak osoby niepełnosprawne świetnie potrafią sobie radzić ze swoją niepełnosprawnością. Okazuje się, że osoby niepełnosprawne często są wydajniejsze w określonych czynnościach niż osoby zdrowe – podkreśla Magdalena Polańska, kierownik projektu Niepełnosprawni – sprawni na rynku pracy". – Organizując konferencję poświęconą tematyce zatrudniania osób niepełnosprawnych liczymy, że poszerzymy wiedzę pracodawców, co skłoni ich wyjścia naprzeciw niepełnosprawnym.

Zainteresowani tą tematyką proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Znajduje się on na stronie intemetowej www.niepelnosprawnierzeszow.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do 20 czerwca. Udział w konferencji jest bezpłatny. Honorowy Patronat nad spotkaniem objął Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Więcej Super Nowości.