Uparty trafia na staż…

Gazeta Wyborcza , autor: Jacek Zawadzki , oprac.: GR

wrz 7, 2007

Marcin Zieliński dotychczas słyszał, że ma wiedzę i kompetencje, ale niestety jest niepełnosprawny. Teraz ma szansę udowodnić swoją wartość w pracy.

Marcin ma 271at,jest studentem pedagogiki specjalnej. Niemal nie widzi. To pierwsza osoba, która odbywa staż w ramach kampanii W pełni zaradni".

– Zadzwoni! do mnie kolega i spytał, czy nie chciałbym iść na staż do radiowej Trójki" – opowiada. – To moja ulubiona stacją od razu się zgodziłem.

Już wiele razy próbowal znaleźć pracę. – Doceniano moją wiedzę i kompetencje, ale ułomność zawsze była przyczyną odmowy – żali się.

Kampania W pełni zaradni" organizowana przez Grupę Eskadra (agencje marketingowe), a finansowana przez Europejski Fundusz Społeczny, ma pomóc takim osobom. Uruchomiła program staży w firmach. Chodzi o to, by pokazać pracodawcom, że niepełnosprawny może być wartościowym pracownikiem.

Marcin ma nadzieję, że jeśli się sprawdzi, zostanie w radiu. – Jeśli nie, to zdobędę doświadczenie i atrakcyjny punkt w CV. Może to przekona innych pracodawców do zatrudnienia mnie – opowiada.

Więcej Gazeta Wyborcza.