Boisz się przyjąć do pracy osobę niepełnosprawną Bo zatrudnia się łatwo, a zwolnić trudno I w dodatku z niepełnosprawnymi nigdy nie wiadomo… No to się przekonaj! Zatrudnij na próbę, na dwa tygodnie, taką osobę. Niczym nie ryzykujesz, a możesz pozyskać świetnego pracownika!
Nowe platformy aktywizujące zawodowo osoby niepełnosprawne to rozwiązania, które wdrożyły osoby niepełnosprawne realizujące kampanię społeczną W pełni zaradni". Współpraca z portalem pośrednictwa pracy Jobs.pl oraz unikalny Program Staży umożliwiają pracodawcom bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi i przekonanie się, że są one pełnowartościowymi pracownikami.
Kampanię społeczną W pełni zaradni" realizuje grupa sześciorga osób niepełnosprawnych. Nawiązali oni współpracę z portalem pośrednictwa pracy Jobs.pl. Dzięki niej pracodawcy mogą na ogólnodostępnym portalu nieodpłatnie umieszczać oferty pracy dla osób niepełnosprawnych, a osoby niepełnosprawne zamieszczać swoje CV. Umożliwi to skuteczne znalezienie pracowników odpowiadających potrzebom pracodawców. Kolejna odpowiedź Zaradnych na potrzeby pracodawców to unikalny program staży.
– Stworzyliśmy program staży, bo wiemy, że to najlepszy sposób dla pracodawcy, aby mógł bez ryzyka sprawdzić potencjał pracownika. W przypadku osób niepełnosprawnych jest to też okazja do bezpośredniego kontaktu, który może pomóc obalić stereotypy i przełamać obawy związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych – mówi Marcin Sigmund, jeden z grupy sześciorga niepełnosprawnych, realizujących kampanię społeczną W pełni zaradni".
Na czym to polega
Program staży obejmuje dwutygodniowe bezpłatne praktyki dla niepełnosprawnych studentów i absolwentów. Po odbyciu stażu pracodawca będzie mógł zatrudnić osobę niepełnosprawną, nie będzie jednak do tego zobligowany. Niezobowiązujące dla pracodawców praktyki są tym samym szansą, by zmierzyć się z realnymi barierami przed zatrudnieniem osób niepełnosprawnych. Zarówno mentalnymi, jak i technicznymi, ponieważ pracodawcy będą mogli przekonać się także o tym, czy ich firmy wymagają istotnych zmian i przystosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych.
– Jestem przekonany, że nowe platformy aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych ułatwią pracodawcom zrozumienie, dlaczego zatrudnienie niepełnosprawnych jest dobre dla ich biznesów. Ja zatrudniłem sześć takich osób i mogę z czystym sumieniem polecić to innym – mówi Mateusz Zmyślony, dyrektor kreatywny Grupy Eskadra, pomysłodawcy i koordynatora kampanii społecznej W pełni zaradni".
Zasadniczym celem szóstki Zaradnych jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób niepełnosprawnych,
które podobnie jak oni, chcą i mogą pracować. Zaradni przeprowadzili już I edycję konkursu dla pracodawców w ramach kampanii w W pełni zaradni". Stworzyli stronę internetową www.wpelnizaradni.pl. O korzyściach wynikających z zatrudnienia osób niepełnosprawnych informują poprzez akcje mailingowe i e-mailingowe.
Więcej Dziennik Zachodni.