Telepracownik w twojej firmie…

KURIER SZCZECIŃSKI , autor: Autor Nieznany , oprac.: GR

wrz 12, 2007

Oni już zatrudniają

OD kilkunastu miesięcy piszemy o telepracy jako wyjątkowo korzystnej formie zatrudnienia z punktu widzenia zarówno pracowników, jak i pracodawców. Najlepiej jednak przekonują doświadczenia przedsiębiorców, którzy już od dłuższego czasu korzystają z usług telepracowników. Do takich firm należy Oleńka", hurtownia odzieży dziecięcej ze Szczecina.

W POMIESZCZENIACH firmy trudno znaleźć kawałek wolnej przestrzeni na nowy towar, a co dopiero zbudować kolejne miejsce pracy. Oleńka" jednak się rozwija, dlatego więc Aleksandra Galant, właścicielka hurtowni, postanowiła zatrudnić pracownika. .. 40 km od siedziby firmy

– Potrzebowaliśmy kogoś, kto poprowadzi sprzedaż przez Internet To musiała być osoba z bardzo dobrą znajomością komputera, dyspozycyjna, obowiązkowa, chętna do nauki. Okazało się, że idealny kandydat do naszej firmy jest osobą niepełnosprawną i mieszka w Stargardzie Szczecińskim Fakt ten jednak nie stanowił dla nas żadnego problemu, ponieważ większość rzeczy można wykonać zdalnie za pomocą komputera.

Tym pracownikiem jest Krzysztof Górski, z zawodu informatyk Trudności z chodzeniem nie są żadnym problemem w pracy, która polega na uaktualnianiu oferty sklepu. Wyszukiwanie nowych produktów, obsługa klientów wymaga sprawności intelektualnej i chęci uczenia się, a z tym – jak zapewnia właścicielka firmy-pan Krzysztof nie ma żadnego problemu.

– Nie widać po nim kalectwa – zapewnia A. Galant – To jeden z cenniejszych pracowników i mam nadzieję, że zostanie z nami na długo. Oleńka" w najbliższym czasie planuje zatrudnić kolejne osoby-mają to być również niepełnosprawni ruchowo telepracownicy.

Więcej Kurier Szczeciński.