Pożegnanie lata z telepracą

KURIER SZCZECIŃSKI , autor: Autor Nieznany , oprac.: GR

wrz 27, 2007


Za nami wakacyjne warsztaty dla osób niepełnosprawnych ruchowo, organizowane w ramach projektu Telepraca szansą na zwalczenie nierówności i dyskryminacji na rynku pracy”. Ostatnie spotkanie było prawdziwym świętem idei zatrudniania osób, które do tej pory często skazane były na wegetację na zasiłku.

Warsztaty były okazją do osobistego poznania wszystkich pracowników biura oraz partnerów projektu.

CZWARTKOWE warsztaty miały inną formę niż poprzednie – zamiast wykładów w telechatce i w telecentrum – organizatorzy przygotowali szereg zajęć w plenerze. Na szczęście dopisała pogoda i plac na terenie Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu wypełnił się zarówno osobami niepełnosprawnymi, jak i przedstawicielami partnerów projektu.

Program imprezy był bardzo bogaty – uczestnicy mogli obejrzeć pokaz tai-chi – systemu ćwiczeń zdrowotnych oraz pokaz tańca towarzyskiego na wózkach inwalidzkich, przygotowany przez członków Klubu Sportowego Start”. Fundacja Aktywnej Rehabilitacji zorganizowała z kolei pokaz pokonywania barier architektonicznych, a na koniec dla wszystkich zagrał znakomity szczeciński zespół Dikanda„.

W czasie trwania imprezy uczestnicy mogli także otrzymać wykonany na miejscu przez młodych artystów pamiątkowy portret. Powodzeniem cieszył się również punkt konsultacyjny zachęcający

do kreatywnego spędzania wolnego czasu poprzez wystawę malarstwa, fotografii i wyrobów hafciarskich wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Ogromne zainteresowanie wzbudzały namioty tematyczne, w których można było porozmawiać z osobami zajmującymi się dogoterapią oraz z członkami Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Osoby zainteresowane mogły też porozmawiać z ekspertami z PFRON-u, ZUS-u, MOPR-u, a także skorzystać z porady prawnika.

Na każdego uczestnika warsztatów czekała gorąca grochówka i smakowite kiełbaski.