Niepełnosprawnym nie musi być aż tak trudno…

Gazeta Wyborcza , autor: Bogdan Bukowiecki , oprac.: GR

wrz 28, 2007


Myszki komputerowe poruszane za pomocą ust, wózki na plażę, samochody dla niepełnosprawnych, pokazy sportowe – to tylko przykłady tego, co będzie można zobaczyć na zaczynających się dziś w Łodzi Międzynarodowych Targach Sprzętu Rehabilitacyjnego

To najważniejsza taka impreza w Polsce i jedna z pięciu największych w Europie, potrwa do soboty. W tym roku przyjechało 275 wystawców z 12 krajów. Pokażą najnowocześniejsze osiągnięcia z dziedziny profilaktyki, diagnozowania, leczenia i rehabilitacji. W tym roku o złoty medal targów ubiegać się będzie ponad 50 produktów. Oprócz możliwości sprawdzenia urządzeń i wyboru sprzętu, zwiedzający znajdą informacje i pomoc w szukaniu pieniędzy na rehabilitację. Specjaliści z Państwowego Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Krajowej Izby Gospodarczo -Rehabilitacyjnej prezentować będą programy dofinansowywania wynagrodzeń, zatrudniania osób niepełnosprawnych, zaopatrywania w sprzęt rehabilitacyjny, likwidacji barier architektonicznych oraz wsparcia edukacji osób niepełnosprawnych.

– Jedną z tegorocznych nowości jest Targowe Centrum Terapii -mówi Joanna Wójcicka, koordynator imprezy – Każdy chętny będzie mógł przyłączyć się do interaktywnych zajęć prowadzonych przez specjalistów. Również po raz pierwszy na targach będzie można przejechać się samochodami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji będą instruktorzy, więc jeździć będą mogły również osoby bez prawa jazdy. Ciekawie zapowiada się również część sportowa targów.

Więcej Gazeta Wyborcza – Łódź.