Przedsiębiorstwo bez barier dla niepełnosprawnych…

PULS BIZNESU , autor: Dorota Czerwińska , oprac.: GR

paź 5, 2007


Wdrożenia SAP przygotowała w pełni udźwiękowioną stronę WWW dla szukających pracy niewidomych i niedowidzących.

Jak wynika z przeprowadzonych na zlecenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych badań Pentora, osoby niewidome i niedowidzące bardzo cenią internet jako narzędzie otwierające nowe perspektywy i łamiące bariery stworzone przez niepełnosprawność. Mimo to rzadko szukają pracy przez internet, głównie z powodu niedostosowania serwisów do ich potrzeb. Udźwiękowioną stronę internetową ma w Polsce tylko kilkanaście instytucji (samorządy, ministerstwa, ośrodki pomocy społecznej).

Nagłos

ICG Wdrożenia SAP, prawdopodobnie jako pierwsza w Polsce firma prywatna, szuka niepełnosprawnych pracowników poprzez specjalistyczny serwis internetowy (www.bezbarier.icg.pl).

Oprócz ofert pracy i informacji o nas są tam także wypowiedzi naszych pracowników o pracy z osobami niepełnosprawnymi. Chcemy w ten sposób je zachęcić do rozwoju zawodowego w naszej firmie, gdzie codziennym narzędziem pracy jest komputer. Dostarczamy usługi wdrożeniowe z zakresu produktów klasy ERP mówi Lidia Strój na–Nowicka, dyrektor personalna w ICG Wdrożenia SAP.

Chętni nie muszą mieć wykształcenia informatycznego.

Wiedzą jak: Koncepcja przyjaznej dla niewidomych i niedowidzących strony www.bezbarier.icg.pl powstała według wskazówek pracujących w firmie Michała Kasperczaka (z prawej) i Mikołaja Rotnickiego. [fot. arcj

– Liczy się osobowość, zainteresowania informatyczne i tak zwany dryg do informatyki. Na przykład niewidzący Mikołaj Rotnicki jest z wykształcenia ekonomistą, a niedowidzący Michał Kasperczyk historykiem informuje Lidia Strojna-Nowicka.

Wiedzą najlepiej

Koncepcja serwisu powstała według wskazówek Michała Kasperczaka i Mikołaja Rotnickiego, którzy wraz z programistą Marcinem Walczakiem stworzyli zespół projektowy.

Niewidomi czy niedowidzący tylko przy pomocy przeglądarki internetowej i klawiatury mogą samodzielnie poruszać się po serwisie. Każdy jego element czyta jeden z pracowników ICG. Nie potrzeba do tego specjalistycznego oprogramowania teksty nagraliśmy w studiu radiowym opowiada Mikołaj Rotnicki, asystent konsultanta w ICG.

W przygotowaniu serwisu uczestniczyło wielu pracowników firmy.

Najmilej wspominam nagrania w studiu radiowym. To była ciężka, wielogodzinna praca, ale także mnóstwo zabawnych zdarzeń Ten projekt jeszcze bardziej nas zintegrował i pokazał, że współpraca w naszej firmie odbywa się rzeczywiście bez barier wspomina Mikołaj Rotnicki.

Więcej Puls Biznesu.