Nie tylko w zakładach pracy chronionej…

Rzeczpospolita , autor: ABY , oprac.: GR

mar 7, 2007

Sytuacja osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest alarmująca. Z danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że praca jest źródłem utrzymania zaledwie 8 proc. spośród nich.

Z kolei wyniki badań dowodzą, że niepełnosprawni są mile widziani na rynku pracy.Z ankiet przeprowadzonych w zeszłym roku wśród użytkowników portalu pracuj.pl wynika, że aż 97 proc. z nich nie ma nic przeciwko temu,aby ich firma zatrudniała osoby niepełnosprawne. 86 proc uważa, że nie mąją oni żadnych trudności w wykonywaniu swoich obowiązków.

Skąd w takim razie tak niepokojące statystyki Przedsiębiorcy są coraz bardziej zainteresowani zatrudnianiem niepełnosprawnych, ale wciąż za mało wiedzą o procedurach i przepisach mówi Anna Budzyńska, koordynator kampanii Zatrudnij niepełnosprawnego", której organizatorem są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz Business Centre Club.

Błędnie myślimy, że do zapewnienia niepełnosprawnym pracy zobligowane sązakładypracychronionej. Mam nadzieję, że dzięki tej kampanii wzrośnie liczba zatrudnionych także w innych firmach. Zamierzamy przedstawić pracodawcom korzyści wynikające z tych działań tłumaczy Zofia Żuk z Business Centre Club.

Więcej Rzeczpospolita.