Kampania zatrudnij niepełnosprawnego…

ŻYCIE WARSZAWY , autor: Akł , oprac.: GR

mar 8, 2007

Według Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w Polsce mieszka około 5,5 mln osób niepełnosprawnych i tylko co dziesiąty pracuje, a liczba ta ciągle maleje. Niewiele osób niepełnosprawnych wierzy w swoje siły na rynku pracy, a pracodawcy często nie zdają sobie sprawy z funkcjonowania przepisów, które ułatwiają zatrudnianie osób niepełnosprawnych. By podnieść świadomość pracodawców oraz zaktywizować osoby niepełnosprawne do poszukiwania pracy, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości zorganizowały ogólnopolską kampanię społeczną Zatrudnij niepełnosprawnego", która została zainaugurowana 27 lutego w Business Centre Club.

Celem kampanii jest dotarcie i zapoznanie jak największej liczby pracodawców z możliwościami preferencyjnego zatrudniania osób niepełnosprawnych. – Każdy przedsiębiorca może skorzystać z porad ekspertów AIP w zakresie prawa pracy dotyczącego niepełnosprawnych. Jesteśmy przekonani, że kampania pomoże zaktywizować te osoby, a pracodawcom pokaże, jakie korzyści otrzymują, dając pracę niepełnosprawnym – mówi Magdalena Sosnowska, project manager w AIP.

W czasie trwania kampanii odbędą się dwadzieścia cztery interaktywne bezpłatne spotkania w lożach regionalnych Business Centre Club, podczas których każdy przedsiębiorca będzie mógł skonsultować z ekspertami AIP korzyści w zatrudnianiu tej, tak dyskryminowanej, grupy społecznej.