ZUS uruchamia własny blog

www.zus.pl , autor: Biuro Prasowe ZUS , oprac.: GR

lip 8, 2008


ZUS URUCHAMIA WŁASNY BLOG

Rewolucja w komunikacji ZUS z klientami. Na stronie internetowej Zakładu ruszył blog rzecznika prasowego, Mikołaja Skorupskiego. Będzie można w nim znaleźć odpowiedzi na najbardziej nawet frapujące pytania dotyczące systemu ubezpieczeń społecznych, składek i świadczeń.

Takiej formy komunikacji brakowało nam wszystkim – przekonuje Mikołaj Skorupski. W pismach wysyłanych przez ZUS do klientów nie sposób wszystkiego wyjaśnić prostym językiem, a takie kanały komunikacji jak gazetka „ZUS dla Ciebie” siłą rzeczy mają ograniczoną objętość i nie wszystkie wyjaśnienia udaje się tu zmieścić.

Blog, czyli forma internetowego dziennika, umożliwia publikowanie wyjaśnień tak często, jak to tylko potrzebne. Autor nie musi się także ograniczać powierzchnią lub liczbą stron – w Internecie nie ma to żadnego znaczenia.

O czym będzie pisał rzecznik w swoim blogu? – Chcę przybliżyć problematykę prawną, przypominać o najważniejszych obowiązkach płatników i o prawach ubezpieczonych. Wyjaśnię zasady nabywania uprawnień do świadczeń. „Blog Rzecznika ZUS” jest więc swoistym wortalem tematycznym poświęconym zagadnieniom z zakresu ubezpieczeń społecznych – tłumaczy Mikołaj Skorupski.

– Zdecydowałem się na taką formę kontaktu, by ułatwić wszystkim naszym klientom korzystanie z usług ZUS i przekonać Państwa, że nie jest to wcale takie skomplikowane, a nasza instytucja nie jest taka zła, jak się o niej mówi – przekonuje rzecznik.

Blog rzecznika dostępny jest na stronie internetowej www.zus.pl/blog. Bliźniacze dzienniki założone zostały także w popularnych portalach internetowych, m.in. na Onet.pl, Interia.pl i Salon24.pl.

Blog rzecznika to nie jedyna nowość na stronach internetowych ZUS. W serwisie e-inspektorat.zus.pl dostępne są już profile dla świadczeniobiorców i lekarzy. W ramach profilu dla świadczeniobiorców zostały opisane sposoby załatwiania spraw m.in. z zakresu emerytur, rent, zasiłków, świadczeń rehabilitacyjnych, świadczeń przedemerytalnych oraz świadczeń przyznawanych w drodze wyjątku. W profilu dla lekarzy znaleźć można m.in. informacje na temat spraw związanych z zaświadczeniami lekarskimi ZUS ZLA.