Unia może dofinansować do 80 proc. kosztów studiów…

Gazeta Prawna , autor: Mariusz Gawrychowski , oprac.: GR

mar 13, 2007

Jeśli przedsiębiorca chce podnieść kwalifikacje swoich pracowników, może ich skierować na szkolenia. Jednak inną, nie mniej atrakcyjną formą zwiększenia ich wiedzy oraz nabycia dodatkowych uprawnień są studia podyplomowe. Oferta, którą przygotowały uczelnie, jest bardzo bogata, jednak opłaca się zwrócić uwagę na te studia, które mają dofinansowanie z funduszy unijnych.

Największym atutem takich studiów jest cena. Przedsiębiorca w zależności od wielkości ponosi niewielką część ich kosztów. Reszta pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego. W przypadku małych i średnich firm Unia zapłaci aż 80 proc. wartości szkolenia, a w przypadku dużych firm – 60 proc.

Z oferty uczelni wyższych mogą skorzystać wszystkie firmy, które prowadzą działalność na terenie Polski. Wyjątkiem jest sektor górniczy oraz przedsiębiorstwa, które znajdują się w likwidacji, w trakcie postępowania upadłościowego lub naprawczego.

Gdzie szukać

Informacje o uczelniach lub innych ośrodkach prowadzących jeszcze nabór na studia podyplomowe dostępne są w internecie. Wystarczy zajrzeć na stronę internetową www.inwestycjawkadry.pl. Przeglądając poszczególne oferty, należy zwrócić uwagę na to, czy uczelnie mogą korzystać z dofinansowania. Należy czytać wnikliwie, ponieważ niektóre uczelnie.

Studia tylko z dofinansowaniem

Czy gdyby studia podyplomowe nie były dotowane, firma wystałaby na nie swoich pracowników, finansując je w całości z własnych środków.
 
Więcej Gazeta Prawna.