Rozkręcenie biznesu zwolnione od podatku?

Rzeczpospolita , autor: Grażyna J. Leśniak , oprac.: GR

styczeń 14, 2009


ROZKRĘCENIE BIZNESU ZWOLNIONE OD PODATKU?
Rzeczpospolita / 13.01.2009 / Autor: Grażyna J. Leśniak

Osoby mające kłopoty na rynku pracy, m.in. te po 50 roku życia, kobiety, młodzi ludzi do 25. roku życia, niepełnosprawni, a także mieszkańcy obszarów wiejskich, którzy zamierzają podjąć zatrudnienie w obszarach nie związanych z produkcją roślinną lub zwierzęcą, nie zapłacą daniny fiskusowi od środków uzyskanych na uruchomienie własnej działalności gospodarczej.

Korzystając więc z uprawnień, jakie daje art. 22 § 1 pkt 1 ordynacji podatkowej, minister finansów chce zaniechać poboru podatku dochodowego od dochodów (przychodów) uzyskanych od 1 stycznia 2008 r. do 31 grudnia 2009 r.

Proponuje się obowiązywanie tego aktu do końca 2009 r., gdyż planowane jest zwolnienie przedmiotowych dochodów (przychodów) poprzez regulacje ustawowe.
Zaniechanie poboru podatku jest konieczne, aby w sposób równy pod względem prawno-podatkowym traktowani byli zarówno beneficjenci , jak i usługobiorcy beneficjentów.

Więcej w Rzeczpospolitej z 13 stycznia 2009 r.