Targi pracy dla niepełnosprawnych…

Gazeta Wyborcza , autor: Seb. , oprac.: GR

mar 16, 2007

Niepełnosprawni, którzy szukają zatrudnienia, powinni wybrać się dzisiaj do sali sportowej Wyższego Seminarium Duchownego.

O godz. 10 zaczną się tam pierwsze na Mazowszu targi pracy przygotowane specjalnie dla nich.

Organizatorzy zapowiadają, że na osoby niepełnosprawne czekać będzie co najmniej kilkadziesiąt ofert. Pracę zaoferują znane w regionie firmy, jak Budmat, Olewnik czy BEM. Swoje propozycje przedstawią też u Kędy pracy, agencje oraz organizacje skupiające niepełnosprawnych.

Zainteresowani będą mogli wziąć również udział w warsztatach i konferencjach, m.in. na temat możliwości pokonywania barier w drodze do kariery zawodowej, o tym, jak osiągnąć sukces zawodowy, czy o prawnych aspektach zatrudnienia niepełnosprawnych.

– Ideą targów jest wsparcie tych osób w znalezieniu etatu. Chcemy też spróbować obniżyć lub przełamać funkcjonujące w społeczeństwie bariery w zatrudnianiu niepełnosprawnych – mówi dyrektor płockiej filii WUP Piotr Dyśkiewicz. – Pokażemy korzyści, jakie wynikają z przyjęcia takich osób do pracy.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie, Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Płocku, Centrum Psychologiczno-Pastoralne MA-TANOIA, Starostwo Powiatowe w Płocku oraz Powiatowy Urząd Pracy w Płocku.

Więcej Gazeta Wyborcza.