Niepełnosprawni są pełnosprawni w pracy…

DZIENNIK BAŁTYCKI , autor: , Sz , oprac.: GR

mar 21, 2007

Zaraz po Warszawie, Krakowie i Zielonej Górze czwarte w Polsce Centrum Integracja otwarto wczoraj w Gdyni. Jego pracownicy będą teraz ułatwiać niepełnosprawnym z Pomorza i okolic znalezienie pracy i prowadzić , szkolenia dla pracodawców chcących zatrudnić osoby pokrzywdzone przez los.

– Ale naszym celem jest nie tylko to – podkreśla Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, koordynujący pracę placówek. – Mocno angażujemy się także w różnego rodzaju akcje, choćby w kampanię parkingową, która ma uświadomić kierów-, com, iż nie powinni parkować na miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych.

Pawłowski uważa, że takie placówki, jak ta w Gdyni, powstać powinny w całej Polsce.

– Chcemy pokazać ludziom, jakie jest miejsce niepełnosprawnych w społeczeństwie -dodaje prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Gdyńskie Centrum Integracja otwierali m.in. ksiądz arcybiskup Tadeusz Gocłowski, Ewa Juńczyk-Ziomecka, minister w kancelarii prezydenta RP, wojewoda Piotr Karczewski, prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Andrzej Sochaj i prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Wszyscy złożyli podpisy na pamiątkowej planszy.

Gdyńska placówka zatrudnia 10 osób, w tym prawnika, psychologa i doradców, którzy na co dzień współpracować będą z niepełnosprawnymi i ich pracodawcami.