ON – pierwsze dziesięć dni bonusowych wakacji po roku od orzeczenia

Rzeczpospolita (2009-08-05), autor: Monika Misztal , oprac.: GR

sie 5, 2009

Pracownik przyniósł orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawości. Nie został zgłoszony do PFRON. Czy należało to zrobić i czy ma on prawo do dziesięciu dni dodatkowego urlopu?

Pracownik ma prawo do dziesięciu dni dodatkowego urlopu wypoczynkowego po przepracowaniu roku od dnia, w którym został zaliczony do umiarkowanego (lub znacznego) stopnia niepełnosprawności. Nie trzeba w tym celu zgłaszać go do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Uprawnienie przysługuje na podstawie art. 19 ustawy o rehabilitacji.

Więcej w Rzeczpospolitej z 5 sierpnia 2009 r.


Obowiązki i uprawnienia pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne są omawiane na szkoleniu organizowanym przez Centrum Szkolenia Info Baza, które odbędzie się we Wrocławiu 21 sierpnia 2009 r.
zobacz więcej »