Krzysztof Słoń dyrektorem PFRON…

Gazeta Wyborcza , autor: . Ziem , oprac.: GR

mar 27, 2007

Krzysztof Słoń, przewodniczący rady miejskiej i działacz PiS, został nowym dyrektorem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach. Słoń pokonał w konkursie na to stanowisko trzy osoby. Dotychczas zajmował stanowisko kierownika działu administracji Domu Pomocy Społecznej przy ul. Jagiellońskiej. Z osobami niepełnosprawnymi, starszymi i chorymi pracuje od kilkunastu lat.

Byl radnym poprzedniej kadencji z ramienia prezydenckiego Porozumienia Samorządowego, obecnie wszedł do rady jako członek PiS (zasiada w zarządzie okręgowym tej partii) i został przewodniczącym RM.

Zapewnia, że nie jest to nominacja partyjna. -Mam doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi i starszymi. Temu poświęciłem swoje życie zawodowe. Tą problematyką zajmowałem się często na forum rady miasta, brałem udział w pracach Świętokrzyskiego Konwentu Osób Niepełnosprawnych i Pacjentów – wylicza.

Zastąpi Anną Tomalę, byłą członkinię SLD. W konkursie startowali jeszcze Józef Duda – szef Samoobrony w powiecie koneckim, i Wiesław Ożarowski, były dyrektor PFRON w latach 90.

Więcej Gazeta Wyborcza.