„PIN nic nie daje” – słabość zabezpieczeń kart kredytowych

TVN24 (2010-02-15), autor: TVN 24 , oprac.: GR

lut 16, 2010

Nasze pieniądze w wielkim niebezpieczeństwie. Okazuje się bowiem, że zabezpieczenia kart kredytowych i płatniczych numerem PIN są… nic nie warte.

Za pomocą niezbyt skomplikowanych środków można sprawić, że karta z elektronicznym chipem przyjmie każdy kod PIN. Odkrycie brytyjskich naukowców może tłumaczyć wiele kradzieży. Naukowcy Uniwersytetu Cambridge ujawnili słabość zabezpieczeń kart kredytowych – poinformowały brytyjskie media i liczne portale internetowe.

Profesor Ross Anderson z Cambridge powiedział dziennikowi „Daily Telegraph”, że jest to jedna z największych luk w systemie zabezpieczeń bankowych w historii. Dziennik „Independent” cytuje zaś innego członka zespołu, który oświadczył, że przed tą nową metodą oszustwa nie obroniła się żadna z kart kredytowych na rynku brytyjskim.

PIN to bowiem nie wszystko. Jego wprowadzenie miało zabezpieczyć banki przed oszustami, którzy rozpracowali poprzedni system zapisu danych na paskach magnetycznych. Elektroniczny chip uważano dotąd za barierę nie do pokonania, o ile właściciel nie zdradził się ze swoim numerem PIN.

przeczytaj cały artykuł
»