E-maile dostarczą fachowej wiedzy

Rzeczpospolita , autor: Michał Kosiarski , oprac.: GR

mar 30, 2007

Prawnik musi mieć najświeższe informacje o zmianach w przepisach 1 branżach, które obsługuje. Dlatego dzień powinien zacząć od lektury profesjonalnych serwisów I stron internetowych.

Szybką i wyselekcjonowaną informację zapewniają newslettery. Oprócz ekonomicznych i branżowych coraz więcej możliwości dają też te prawnicze. Prawnicy pracujący w firmach z różnych branż mogą bezpłatnie zamówić newslettery wydawnictwa Verlag Dashofer. Serwisy te to połączenie prawa z informacjami dotyczącymi danej branży. Do wyboru mamy informacje m.in. o energetyce, nieruchomościach, ochronie środowiska, zamówieniach publicznych.

Podatki bardzo popularne

Jednym z bardziej znanych źródeł informacji jest taxonline.pl, który oferuje Price water house Coopers. W płatnych sekcjach serwisu znajdziemy informacje podatkowe (orzecznictwo, praktykę fiskalną, nowośd w przepisach, komentarze podatkowe, przegląd prasy itp.). Roczny abonament kosztuje 1800 zł (+VAT) w wersji na jedno stanowisko komputerowe. Opłata za dwa i więcej stanowisk to roczny wydatek 2700zł(+VAT).

Inny serwis dotyczący podatków (choć nie tylko) to Nettax. Zawiera on prawie 20 tys. ujednoliconych aktów prawnych, ponad 15 tys. powiązanych z dokumentami orzeczeń, 5 tys. odpowiedzi izb skarbowych oraz blisko 4,5 tys. artykułów z zakresu piśmiennictwa. A wszystko to za 1800 zł (+22 proc. VAT) rocznie w wersji na jedno stanowisko oraz 600 zł na każde następne. Jednorazowo pład się też za aktywację (pierwszy komputer to wydatek 50 zł, każdy następny 20 zł). Ci, którzy są zawodowo zajmuj ą się podatkami, mogą też zamówić e-letter wydawnictwa Wiedza i Praktyka, który raz w tygodniu obszernie informuje o nowościach z tej dziedziny.

Osoby mniej zainteresowane podatkami mogą zamówić bezpłatny newsletter serwisu e-prawnik.pl. Dostarcza on rano przegląd prasy, informuje o nowościach w przepisach, najnowszym orzecznictwie. Przedstawia też nowe porady, odpowiedzi na pytania itp. zamieszczone w płatnym serwisie. Pełny dostęp do jego treści (bez możliwości uzyskiwania porad prawnych) to 122 zł rocznie. W zamian możemy przeglądać prawie 1,5 tys. artykułów, około 500 opinii prawnych, bazy 18,5 tys. pytań i odpowiedzi oraz ponad 800 pism i umów.

Więcej Rzeczpospolita.