Porady i warsztaty dla niepełnosprawnych…

ŻYCIE WARSZAWY , autor: Pa , oprac.: GR

mar 30, 2007


Porady i warsztaty dla niepełnosprawnych

Porady psychologa, warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych – to tylko część oferty Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych przy ul. Bagatela 10.

Choć placówka została uruchomiona na początku stycznia, dopiero dziś odbędzie się jej uroczyste otwarcie.

Do ośrodka mogą się zgłaszać osoby niepełnosprawne, które chciałyby uzyskać pomoc w znalezieniu pracy, dowiedzieć się, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, a także określić swoje predyspozycje zawodowe.

Przy ul. Bagatela 10 odbyły się już m.in. zajęcia z zakresu asertywności. Spotkania te miały na celu zapozna-

nie uczestników ze sposobami wyrażania swoich potrzeb i uczuć. Dzięki takim warsztatom osoby niepełnosprawne mogą wzmocnić swoje poczucie wartości i usprawnić kontakty z innymi ludźmi. W placówce prowadzone są także zajęcia o tematyce psychologicznej i z zakresu doradztwa zawodowego. Udział w nich jest bezpłatny.

Na adres osrodek.warszawa@pomocmaltanska. pl można nadsyłać swoje propozycje tematyki zajęć. Wszyscy zainteresowani mogą uzyskać porady pod nr. tel. 022 625-63-08. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9-17. Dodatkowe informacje o działalności ośrodka na stronie internetowej www.pomoc-maltanska.pl.

Więcej Życie Warszawy.