.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

17 mln na maseczki i środki ochrony osobistej dla warsztatów terapii zajęciowej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (2020-07-10), autor: Wydział Ds. Komunikacji, oprac.: GR

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchamia nowy program, w ramach którego przeznaczy 17 mln złotych na ochronę uczestników warsztatów terapii zajęciowej przed zakażeniem koronawirusem. Inicjatywa możliwa jest do zrealizowania dzięki współpracy z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. 
 
Większość placówek dziennego pobytu i rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami wznowiła działalność od czerwca. Aby uczestnicy i pracownicy WTZ-ów byli bezpieczni w trakcie pandemii, PFRON udzieli wsparcia finansowego przy zakupie maseczek i środków ochrony osobistej. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyły ponad 17 mln zł z funduszy unijnych na środki ochrony osobistej.
 
Z pomocy będą mogły skorzystać wszystkie instytucje prowadzące warsztaty, czyli samorządy oraz organizacje pozarządowe, a także te podmioty, które podpisały z PFRON umowy na prowadzenie w 2020 roku bezpośredniej pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Obecnie jest to około 970 placówek w całym kraju. Do podziału jest ponad 17 milionów złotych. 
 
Fundusze będzie można przeznaczyć na zaopatrzenie w środki ochrony osobistej – na przykład maseczki, przyłbice czy rękawiczki, a także na zakup środków dezynfekcyjnych. Wnioski będzie zbierał i rozpatrywał PFRON. Ze środków przeznaczonych na realizację programu placówki będą mogły rozliczyć przedmioty ochronne zakupione jeszcze w czerwcu.
 
Wsparcie dla WTZ-ów jest elementem Funduszowego Pakietu Antywirusowego, czyli finansowanego z UE zestawu działań na rzecz walki z koronawirusem i jego gospodarczymi skutkami. Pakiet powstał w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z marszałkami województw i innymi instytucjami zaangażowanymi we wdrażanie funduszy unijnych. Pieniądze na projekt pochodzą z dofinansowanego z UE Programu Wiedza Edukacja Rozwój. 
 
W ramach pakietu przeznaczono prawie 650 mln na wsparcie podopiecznych i pracowników domów pomocy społecznej, instytucji opieki czy placówek pieczy zastępczej w trudnym czasie pandemii. 
 
Warsztaty terapii zajęciowej to miejsca, które pomagają osobom niepełnosprawnym w rehabilitacji społecznej i zawodowej. Uczestnicy warsztatów zdobywają umiejętności zwiększające ich poziom samodzielności i niezależności. Rozwijają też kwalifikacje, które później mogą wykorzystać w pracy zawodowej. WTZ-y finansowane są w 90% ze środków PFRON i w 10% ze środków samorządowych.

Więcej na: www.pfron.org.pl 
dodano: 2020-07-13 14:09Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.