.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zleceniobiorca upomni się o postojowe tylko przez internet

Dziennik Gazeta Prawna (2020-07-28), autor: Paulina Szewioła, oprac.: GR

Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS udostępnił wniosek o świadczenie postojowe dla zleceniobiorców, którym zleceniodawca odmówił jego złożenia. Jest to dokument o symbolu RSP-CZ i można go przekazać do organu rentowego wyłącznie elektronicznie – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Takie rozwiązanie wprowadziła tarcza 4.0 (tj. ustawa o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19 – Dz.U. z 2020 r. poz. 1086). Na jej podstawie zleceniobiorca, któremu zleceniodawca odmówił złożenia wniosku o postojowe w jego imieniu, może samodzielnie wystąpić do ZUS o to świadczenie. Wcześniej takiej możliwości nie było, a zdarzali się zleceniodawcy, którzy z różnych powodów odmawiali dopełnienia tej formalności. 
 
Wniosek można przekazać do ZUS wyłącznie elektronicznie, tj. przez PUE ZUS. Swój profil zleceniobiorca może założyć przez bankowość elektroniczną (w niektórych bankach), przez profil zaufany oraz podczas wizyty w placówce ZUS. Tak składany dokument trzeba podpisać za pomocą funkcji podpisu profilem PUE. Po wypełnieniu wniosku należy wybrać pole „podpisz profilem PUE” i wniosek zostaje wysłany do ZUS. Jest to sposób autoryzacji, który nie wymaga dodatkowych czynności ani opłat. 

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 28 lipca 2020 r. 
dodano: 2020-07-28 10:29Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.