.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zmiany w pomocy dla firm

Dziennik Gazeta Prawna (2021-03-02), autor: Nieznany, oprac.: GR

Przedłużenie zwolnienia ze składek na luty, nawet trzykrotna dotacja na pokrycie kosztów działalności i złagodzenie warunków, które trzeba spełnić, aby otrzymać dopłaty do pensji pracowników i postojowe - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
 
Takie zmiany znalazły się w nowym rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19 (Dz.U. 2021 r. poz. 371). Przewiduje ono dobrze już znane narzędzia wsparcia firm, które znalazły się w trudnej sytuacji w związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju.
 
W zakresie dopłat do pensji pracowników nowe rozporządzenie łagodzi warunki, jakie spełniać, aby je otrzymać. Chodzi o przedsiębiorców z branży zakwaterowania i turystycznej. Mogą oni wnioskować o dofinansowanie wynagrodzeń, jeśli mogą wykazać odpowiedni spadek przychodu w porównaniu do września 2020 r. (a nie jak dotychczas wyłącznie w porównaniu do miesiąca poprzedzającego ten, w którym wystąpił spadek lub analogicznego miesiąca z poprzedniego roku). Tym samym większą szansę na dopłaty zyskały np. firmy, które zaczęły prowadzić działalność w 2020 r. Analogiczna zmiana okresów porównawczych dotyczyć będzie też firm ubiegających się o postojowe, zwolnienie ze składek oraz dotację na pokrycie kosztów działalności.
 
Ulga w należnościach do ZUS zostanie przedłużona dla branży hotelarskiej i gastronomicznej także na luty 2021 r. Przesunięto także o miesiąc termin złożenia wniosku, o zwolnienie ze składek za styczeń 2021 r. lub styczeń 2021 r. i grudzień 2020 r. Będzie go można dostarczyć do 30 kwietnia 2021 r.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 2 marca 2021 r. 
dodano: 2021-03-02 10:23Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.