Ludwik dorn nadzorcą zus…

Rzeczpospolita , autor: Katarzyna Ostrowska , oprac.: GR

lut 23, 2007
Nowe zadanie wicepremiera. Ludwik Dorn nadzorcą ZUS. Wicepremier Ludwik Dorn ma stanąć na czele międzyresortowego zespołu  ds. nadzoru ubezpieczeń społecznych dowiedziała się Rz". Zespół ten zostanie powołany przez premiera Jarosława Kaczyńskiego w trybie pilnym.
 
Kancelaria Premiera już od jutra przejmuje oficjalnie nadzór nad ZUS.W skład zespołu wejdzie jeszcze Paweł Wypych, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, oraz przedstawiciele ministerstw: Pracy, Finansów, Zdrowia, Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Rolnictwa. Do zespołu wejdą też przedstawiciele ZUS i KRUS.Paweł Wypych powiedział Rz", że zespół będzie miał za zadanie m.in. inicjowanie prawa w zakresie ubezpieczeń społecznychGłównym celem nowego zespołu będzie też dokończenie reformy systemu emerytalnego.

Chodzi o projekty dotyczące wypłaty świadczeń z II filaru, emerytur pomostowych oraz dostosowania rent do nowego systemu emerytalnego.Wypych stwierdził, że zespół poprosi prawdopodobnie resort pracy o przedstawienie równocześnie trzech ustaw. Ministerstwo zaproponowało różne terminy ich opracowania. Podsekretarz w KPRM przyznał też, że stanowisko resortu w sprawie wypłaty emerytur z II filaru zaczyna ewoluować". Minister pracy Anna Kalata powiedziała ostatnio, że można rozważyć powierzenie zarządzania pieniędzmi wychodzącymi z OFE firmom zewnętrznym od mniej więcej 2020 r.

Więcej Rzeczpospolita.