.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Unia Europejska przeznaczy 10 mln zł na szkolenia dla niepełnosprawnych

Dziennik Gazeta Prawna (2012-02-27), autor: Beata Lisowska, oprac.: GR

Ruszają konkursy na wybór unijnych projektów aktywizujących osoby niepełnosprawne. Dzięki nim co trzeci kursant będzie miał pracę – informuje Dziennika Gazeta Prawna.

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie jako pierwszy w kraju ogłosi 28 lutego konkurs na nowy typ projektów dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Cała dostępna w nim pula środków - prawie 10 mln zł – zostanie przeznaczona na aktywizację niepełnosprawnych. Firmy szkoleniowe lub organizacje pozarządowe, które za unijne pieniądze podejmą się tego zadania, muszą zapewnić po zakończeniu projektu co najmniej przez trzy miesiące pracę dla 30 proc. kursantów. W każdym projekcie muszą być oferowane kursantom staże i praktyki zawodowe lub subsydiowane zatrudnienie.

Osoby niepełnosprawne skorzystają także ze szkoleń, poradnictwa psychologicznego lub zawodowego oraz pośrednictwa pracy.

Tego typu konkursy do 2013 roku będą realizowane przez wojewódzkie urzędy pracy lub urzędy marszałkowskie. Na Mazowszu zostanie zorganizowany w połowie roku, a na Dolnym Śląsku i w woj. lubelskim - w III kw. tego roku. To efekt wydzielenia przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego z programu Kapitał Ludzki osobnej puli na aktywizację niepełnosprawnych.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 24 lutego 2012 r.

dodano: 2012-02-27 13:04Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.