Igiełka pomieści wszystkich…

GAZETA POMORSKA , autor: Monika Musiał , oprac.: GR

kw. 17, 2007

Budowa ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci, prowadzenie rehabilitacji poprzez modelarstwo, pomoc rodzinom dzieci specjalnej troski. Andrzej Chudziński uparcie wierzył w to, że uda mu się sprostać tym wyzwaniom. Nie było łatwo, ale ten upór się opłacił.

Modelarnia integracyjna Igiełka" działa od dwóch lat. Pomysł zrodził się w głowie Andrzeja Chudzińskiego – ojca niepełnosprawnej Marty i jego żony. Iga, bo tak ma na imię druga córka pomysłodawcy, dała nazwę pracowni. – Chcemy pomagać dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich rodzinom – zapewnia Andrzej Chudziński. – Ostatnio staramy się

wspierać też dzieci z biednych rodzin, ale przyjść do nas może każdy, kto marzy o tym, aby zostać modelarzem. Rehabilitacja to jedno, ale pan Andrzej dobrze wie, jak ważne jest wsparcie psychiczne. Zarówno dla dzieci, jak i ich rodzin.. Doskonale zdaje sobie sprawę, ile uwagi wymaga takie dziecko, ale przede wszystkim, ile miłości. Dlatego chciałby stworzyć warunki do rehabilitacji jak największej liczbie dzieci. – Chcemy wybudować ośrodek dla dzieci z porażeniem mózgowym we wsi Sośno podkreśla fundator. – Niestety na razie brakuje nam środków na kontynuację budowy. W modelarni Michał, Łukasz, Jurek, Mateusz, Norbert i Grzesiek z wielkim zacięciem sklejali swoje modele.

Więcej Gazeta Pomorska.