Poradzą za darmo…

EXPRESS ILUSTROWANY , autor: . Kz , oprac.: GR

lis 26, 2007


W przyszły poniedziałek, 3 grudnia, ZUS wspólnie z PFRON-em zorganizuje Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych.

Niepełnosprawni, którzy zgłoszą się w godz. od 10 do 14 do ZUS przy ul. Zamenhofa 2, będą mieli okazję skorzystać z pomocy różnych specjalistów.

– Na parterze dyżurować będą specjaliści z siedmiu instytucji: ZUS, PFRON, PUP, NFZ, MOPS, Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Rzecznik Osób Niepełnosprawnych. To niepowtarzalna okazja, aby – nie tracąc czasu na przemieszczanie się z jednej instytucji do drugiej – uzyskać informacje na interesujące nas tematy – mówi Monika Kielczynska, rzecznik łódzkiego ZUS–u. – Tego samego dnia forum ekspertów ZUS i PFRON dyżurować będzie także w siedzibie PFRON-u w Łodzi przy ul. Kilińskiego 169 również w godz. od 10 do 14.

CZEGO DOWIEMY SIĘ W DNIU OTWARTYM

Specjaliści z ZUS-u udzielą informacji na temat zasiłków chorobowych, świadczeń rehabilitacyjnych, warunków przyznawania renty i możliwości skorzystania z rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej.

Przedsiębiorcy zatrudniający osoby niepełnosprawne dowiedzą się, jak rozliczać się z ZUS-em i PFRON-em. Renciści prowadzący działalność gospodarczą w obliczu zmieniających się od stycznia 2008 r. zasad opłacania składek będą mogli zapytać o refundacje składek przez PFRON.

PFRON poda, na jakie cele będzie można dostać pomoc finansową.

Specjaliści z PUP nr 1 poinformują, w jaki sposób bezrobotni niepełnosprawni będą mogli starać się o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Więcej Express Ilustrowany.