Stelaż bez barier…

ŻYCIE WARSZAWY , autor: . Kmg , oprac.: GR

wrz 17, 2007


Sytuacja osób niepełnosprawnych w Polsce nie należy do najłatwiejszych. Na utrudnienia architektoniczne natrafić możemy zarówno w starych budynkach, jak i nowo powstających nieruchomościach. Brak wyobraźni projektantów dotyka jednak nie tylko osoby niepełnosprawne, ale także starsze.

W niektórych sytuacjach mniejsza sprawność fizyczna może psuć dobre samopoczucie osób nią dotkniętych i budzić w nich poczucie bezsilności. Wystarczy jednak odpowiednia aranżacja przestrzeni, w której mieszka lub pracuje osoba mniej sprawna fizycznie, aby ułatwić jej codzienne życie. Nowością, która może ułatwić osobie nie w pełni sprawnej samodzielne funkcjonowanie w łazience, jest nowoczesny moduł do WC do uniwersalnego zastosowania w pomieszczeniach sanitarnych bez barier. Moduł wyposażony jest w niezwykle wytrzymałe, stalowe płyty, na których montuje się składane uchwyty wspornikowe. Można go zainstalować w ścianie TECE-profil, przed pełną ścianą, a nawet w ścianie szkieletowej.

TECEprofil pozwala na instalację zarówno mechanicznego, jak i elektronicznego układu do spłukiwania WC. Uruchamianie spłuczki może się więc teraz odbywać także za pośrednictwem kabla, drogi radiowej, a nawet… podczerwieni.

Więcej Życie Warszawy.