Numer w PFRON a refundacja

Rzeczpospolita , autor: Marta Gadomska , oprac.: GR

lut 24, 2008


CZEKAJĄCY NA NUMER PFRON MOGĄ WNIOSKOWAĆ O WYPŁATĘ REFUNDACJI


Rencista prowadzący biznes może wysłać wniosek o refundacje składek emerytalnych i rentowych, nie czekając na numer z rejestru PFRON. Fundusz sam uzupełni brak

Nasz czytelnik jest rencistą i prowadzi indywidualną działalność gospodarczą. W styczniu wysłał do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych formularz zgłoszeniowy.

Cały czas czekam na numer w rejestrze PFRON. Niestety, do dziś go nie dostałem. Czy mogę mimo to wysłać do PFRON wniosek o wypłatę refundacji. Czy wtedy dostanę pieniądze – pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.

Rencista, który nie dostał jeszcze numeru z PFRON, może wysłać wniosek o refundację bez tej informacji – mówi Olga Lipka, kierownik Sekcji Rejestracji Beneficjentów w Wydziale Dofinansowań Rynku Pracy w PFRON. Wypłata pieniędzy zależy bowiem od tego, czy został zarejestrowany w PFRON (co następuje przez złożenie formularza zgłoszeniowego). PFRON sam wpisze numer z rejestru PFRON w Wn-U oraz INF-U-G. Refundacji styczniowych składek nie dostaną jedynie ci renciści, którzy złożyli formularz, zgłoszeniowy po 31 stycznia 2008 r. Najwcześniej otrzymają je w marcu za luty.

Więcej w Rzeczpospolitej z 22 lutego 2008 r.