Kolejny partyjny dyrektor?

GAZETA WYBORCZA - RZESZÓW , autor: K.M. , oprac.: GR

sty 10, 2007

Kolejny partyjny dyrektor Wiceszef podkarpackiej Samoobrony jest przymierzany na dyrektora Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie. Pytany o kompetencje odpowiada: – Mam należyte. Mowa o Kazimierzu Rocheckim bliskim współpracowniku posłanki Marii Zborowskie,j która szefuje Samoobronie na Podkarpaciu Rochecki w grudniu ub. R. dostał stanowisko głównego specjalisty w centrali PFRON w Warszawie gdzie zajmował się windykacją . Niebawem Rochecki ma zostać dyrektorem podkarpackiego oddziału Funduszu Wczoraj w centrali PFRON usłyszeliśmy tylko.

To prawda Pan Kazimierz nie przez przypadek został przeniesiony do Rzeszowa. Rochecki od nowego roku. Pracuje w rzeszowskim PFRON. Czym się zajmuje? Zapoznaję się z problematyką oddziału – mówi. Szczegółów nie zdradza. Komplementuj e go posłanka Maria Zborowska. To fachowiec. Zaprzecza, że to ona w centrali PFRON załatwiała Rocheckiemu posadę dyrektora w Rzeszowie. Jakie ma pan kwalifikacje i kompetencje – pytamy Rocheckiego. Należyte – odpowiada. Mam wyższe wykształcenie prawnicze przez 25 lat pro wadziłem gospodarstwo rolne i byłem prezesem firm. To jest nominacja polityczna – nie ma wątpliwości Sławomir Miklicz szef klubu PO w sejmiku podkarpackim. Ona odzwierciedla układ koalicyjny w sejmiku gdzie PiS zawiązał większość m In. dzięki Samoobronie.

To nie przypadek, że partyjni działacze dostają teraz wysokie stanowiska w różnych instytucjach – dodaje Milicz. Twierdzi, że równie intratną posadę ma dostać syn Marii Zborowskiej Adrian, który jest przymierzany na stanowisko członka zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Kazimierz Rochecki na stanowisku dyrektora podkarpackiego PFRON miałby zastąpić Macieja Szymańskiego, który Funduszem kieruje od 2002 r. Sam Szymański nie chce komentować swojego ewentualnego odwołania.